HAYVAN SAĞLIĞININ GELECEĞİ - DİJİTAL TEKNOLOJİLER BULUŞMASI

ANIMAL DIGITAL HEALTHCARE EVENT

SwissOtel The Bosphorus Istanbul - Turkey

25 EKİM 2019 - CUMA

 

 

GELECEK GELDİ Mİ?

 

Neredeyse türümüzün var olduğu günden bu yana, tarih bize diğer canlılara bakma sorumluluğumuzun da doğamızdan kaynaklanan insanca bir davranış olduğunu söylemektedir. Hayvanları korumanın, tedavi etmenin ve bu konuda verimli olmanın yolu; hayvan sağlığı alanının da, insan sağlığı alanındaki gelişmelere paralel olmasından geçiyor. Örneğin, dünyada bazı sağlık kuruluşları, insan ve hayvan ilaçlarını birbirine bağlamak için medikal alanda işbirliğini teşvik ediyor. Etrafımızdaki gelişmelere dikkat edince görüyoruz ki; Hayvan sağlığı endüstrisi büyük bir geçiş dönemi yaşamakta ve bu da büyük fırsatlar yaratmakta. Bizler de, hayatımızdaki hayvanlarla birlikte yaşamanın yeni, yenilikçi ve daha sağlıklı yollarını aramaya devam ediyoruz. Bu konferansta, bu konuda çalışmakta olan, en bilgili ve değerli isimler görüşlerini , önerilerini bizlerle paylaşacaklar. Ayrıca, sektördeki gelişmeleri takip eden, hayata geçiren, teknoloji üreten kurum ve kuruluşlar da bu panelde daha önce konuşulmamış olanı konuşacak ve bizlerle tanıştıracaklar.

BU BİR VİZYON KONFERANSI;

Veteriner ilaçlarının ve teknolojilerinin 1700'lerin ortalarında geliştirilmeye başlanmasından bu yana, insan sağlığı üzerindeki etkileri halk tarafından veya tıp topluluğu içinde hiç bir zaman takdir edilmedi. 20. yüzyılın başlarına kadar Amerika Birleşik Devletleri'ndeki algı dahi veteriner hekimlerin et müfettişleri olduklarıyla sınırlıydı. Veteriner Hekimlerin bunu aksini ispata çalışmışlarına karşın uzun süre pek başarılı olamadıklarını görüyoruz. Oysa günümüzde özellikle evcil hayvanların birer aile bireyi hatta ailelerinin çocukları olarak konumlandığını görüyoruz. Bu da özellikle veteriner hekimlerimize çok farklı sorumluluklar yüklemekte.

 

Tarihsel olarak baktığımızda, çok az veteriner hekimin muayenehaneler dışında çalışmış olduğunu; örneğin laboratuvar hayvan hekimliği, patoloji ve araştırma, “geleneksel olmayan” veteriner hekimlikten uzak durduklarını görüyoruz. 

 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ABD veteriner işgücünün NRC analizi, endüstri ve akademi tarafından aranan ileri akademik eğitimli veteriner yetersizliğine dikkat çekiyor. Çalışmayı yazan komite başkanı Dr. Alan M. Kelly, bu yetersizliğin ele alınmamasının ciddi sonuçları olacağı konusunda uyarıyor. Bu durum da, bu gün büyük önem taşıdığı tartışmasız gerçek olarak ortaya çıkan hayvan sağlığı ve dolayısıyla toplumsal sağlık açısında endişe verici görünüyor. Bizim ülkemizde de durum farkılı değil.

 

Oysa biliyoruz ki tıp konusunda yaşanan tüm gelişmeler ve en önemlisi de Dijital Tıbbın gelişmesi, Hayvan Sağlığı ve veteriner hekimlik alanındaki gelişmeleri de doğrudan etkiliyor.

 

Bu nedenle de bizler, “Future Of Animal (Digital) Health” etkinliğimizi bir vizyon etkinliği olarak konumlandırarak, bugünde yarına bakarak yol haritasının çizilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

 

NEDEN KATILMALISINIZ?

 

Bu etkinlikte yer alarak öncelikle Türkiye’de ilk kez, insan sağlığı konulu uluslararası bir etkinlikle bağlantılı ve eş zamanlı olarak gerçekleşecek büyük bir etkinlikte yer alma fırsatınız olacak. Böylelikle etkinliğin basın ilgisinden siz de yararlanabileceksiniz. Kısacası adınızı duyuracak ya da marka bilinirliğinizi pekiştirmek için büyük bir fırsatın parçası olacaksınız.

 

Hürriyet Gazetesi fuar için özel ek çıkaracaktır. Yerli ve yabancı basın etkinlikte yer alacaktır. Ayrıca 4P1K Dergi’de Etkinlik için özel bölümler oluşturulacak ve bu şekliyle milyonlara ulaşabileceksiniz.

 

Sürdürülebilir sağlık çözümlerine dair önemli bir vitrinde yer alacaksınız.

 

Konu uzmanları, profesyoneller ve firmalar ile tanışıp, onlara sağlık için ileri çözümlerinizi, ürünlerinizi ve teknolojilerinizi anlatabilme, onların da konu hakkındaki görüşlerini dinleyebilme olanağını elde edeceksiniz.

 

En önemlisi bu vizyona katkı sağlamış olmakla bir ayrıcalık elde edeceksiniz.

Paylaş

Türkiye'nin ilk ve tek Ulusal Doğa & Hayvansever Yaşam Tarzı Dergisi!